ЕвропаФорум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЕвропаФорум

Форум наменет за забава и дружење!
 
PortalHomeGalleryБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Кривична пријава против фирмата Нестле Адриатик

Go down 
АвторПорака
ExpLoRer
Администратор
Администратор
ExpLoRer

Број на мислења : 1469
Локација : Psy Skopje
Земја : Кривична пријава против фирмата Нестле Адриатик Flagmacedoniale6
Репутација : 1
Поени : 4859

Кривична пријава против фирмата Нестле Адриатик Empty
ПишувањеПредмет: Кривична пријава против фирмата Нестле Адриатик   Кривична пријава против фирмата Нестле Адриатик I_icon_minitimeСре Aвг 06, 2008 11:16 pm

Скопје, 6 август (МИА) - Охридската полиција поднесе кривична пријава
против „Нестле Адриатик Македонија“ ДООЕЛ-Скопје и против управителот
на фирмата Д.М.(42) од Скопје, за сторено кривично дело „измама“.

Пријавените,
како што соопшти денеска МВР, во април годинава го довеле во заблуда
Л.К. од охридското село Велгошти дека е добитник на автомобил „пежо
207“ во наградната игра што ја организирале, пуштајќи во промет две
чоколади „нестле“ со знак на добивка, иако знаеле дека наградата се
доделува само на едно лице и оти таа е веќе доделена на лице од Скопје.


Во соопштението се подвлекува дека со тоа пријавените го оштетиле Л.К. во износ од 586.482 денари.
Вратете се на почетокот Go down
ExpLoRer
Администратор
Администратор
ExpLoRer

Број на мислења : 1469
Локација : Psy Skopje
Земја : Кривична пријава против фирмата Нестле Адриатик Flagmacedoniale6
Репутација : 1
Поени : 4859

Кривична пријава против фирмата Нестле Адриатик Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кривична пријава против фирмата Нестле Адриатик   Кривична пријава против фирмата Нестле Адриатик I_icon_minitimeСре Aвг 06, 2008 11:17 pm

Нека добијат тужба така им треба кога лажат
Вратете се на почетокот Go down
 
Кривична пријава против фирмата Нестле Адриатик
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ЕвропаФорум-
Отиди до: