ЕвропаФорум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЕвропаФорум

Форум наменет за забава и дружење!
 
PortalHomeGalleryБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Во Шпанија запленети 2,5 тони хашиш

Go down 
АвторПорака
ExpLoRer
Администратор
Администратор
ExpLoRer

Број на мислења : 1469
Локација : Psy Skopje
Земја : Во Шпанија запленети 2,5 тони хашиш Flagmacedoniale6
Репутација : 1
Поени : 4859

Во Шпанија запленети 2,5 тони хашиш Empty
ПишувањеПредмет: Во Шпанија запленети 2,5 тони хашиш   Во Шпанија запленети 2,5 тони хашиш I_icon_minitimeСре Aвг 06, 2008 11:17 pm

Мадрид, 5 август (МИА) - Шпанските власти денеска соопштија дека
припадници на полициските сили на еден рибарски брод близу Коста дел
Сол заплениле 2,5 тони хашиш.

Во соопштението на шпанското
Министрество за економија се наведува дека акцијата била споведена во
претпладневните часови во текот на вчерашниот ден.

Во акцијата
се уапсени шестмината членови на екипажот на бродот - четворица Шпанци
и двајца Мароканци, против кои се покренати обвиненија за шверц на
наркотици.

Во соопштението се наведува дека приведените дрогата требало да ја пренесат до шпанското пристаниште Ла Капета де Велес.

Шпанската
полиција вчера на една јахта во близина на брегот на северозападната
шпанска покраина Галиција запленија 3,8 тони хашиш и ги уапсија
тројцата Холанѓани кои се наоѓале на бродот.
Вратете се на почетокот Go down
ExpLoRer
Администратор
Администратор
ExpLoRer

Број на мислења : 1469
Локација : Psy Skopje
Земја : Во Шпанија запленети 2,5 тони хашиш Flagmacedoniale6
Репутација : 1
Поени : 4859

Во Шпанија запленети 2,5 тони хашиш Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во Шпанија запленети 2,5 тони хашиш   Во Шпанија запленети 2,5 тони хашиш I_icon_minitimeСре Aвг 06, 2008 11:17 pm

што е многу многу е....
Вратете се на почетокот Go down
 
Во Шпанија запленети 2,5 тони хашиш
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ЕвропаФорум-
Отиди до: