ЕвропаФорум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЕвропаФорум

Форум наменет за забава и дружење!
 
PortalHomeGalleryБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Откриен најголемиот цвет во светот

Go down 
АвторПорака
ExpLoRer
Администратор
Администратор
ExpLoRer

Број на мислења : 1469
Локација : Psy Skopje
Земја : Откриен најголемиот цвет во светот Flagmacedoniale6
Репутација : 1
Поени : 4859

Откриен најголемиот цвет во светот Empty
ПишувањеПредмет: Откриен најголемиот цвет во светот   Откриен најголемиот цвет во светот I_icon_minitimeСре Aвг 06, 2008 11:19 pm

Најголемото цвеќе во светот октирено е во Белгија. “Ламорпхопхалус
титанум“, е името на цветот, кој е многу редок на Земјината топка.
Цветот има миризба многу поразлична од останатите цветовите што ги знаеме. Тој има тешка миризба на пцовисано животно.
Откриен најголемиот цвет во светот Ogromen%20Cvet
Вратете се на почетокот Go down
ExpLoRer
Администратор
Администратор
ExpLoRer

Број на мислења : 1469
Локација : Psy Skopje
Земја : Откриен најголемиот цвет во светот Flagmacedoniale6
Репутација : 1
Поени : 4859

Откриен најголемиот цвет во светот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Откриен најголемиот цвет во светот   Откриен најголемиот цвет во светот I_icon_minitimeСре Aвг 06, 2008 11:19 pm

Навистина е огромен
Вратете се на почетокот Go down
 
Откриен најголемиот цвет во светот
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ЕвропаФорум-
Отиди до: