ЕвропаФорум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЕвропаФорум

Форум наменет за забава и дружење!
 
PortalHomeGalleryБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Германски алпинист загина на Алпите

Go down 
АвторПорака
ExpLoRer
Администратор
Администратор
ExpLoRer

Број на мислења : 1469
Локација : Psy Skopje
Земја : Германски алпинист загина на Алпите Flagmacedoniale6
Репутација : 1
Поени : 4859

Германски алпинист загина на Алпите Empty
ПишувањеПредмет: Германски алпинист загина на Алпите   Германски алпинист загина на Алпите I_icon_minitimeСре Aвг 06, 2008 11:20 pm

Германкси алпинист загинал при инцидент на Алпите, пренесува АФП.
Четворица планинари паднале во провалија при искачувањето на врвот
Лискам. Еден од алпинистите загинал, а другите тројца се тешко повредни.
Лискам е осмиот по височина врв на Алпите со 4.527 метри.
Вратете се на почетокот Go down
ExpLoRer
Администратор
Администратор
ExpLoRer

Број на мислења : 1469
Локација : Psy Skopje
Земја : Германски алпинист загина на Алпите Flagmacedoniale6
Репутација : 1
Поени : 4859

Германски алпинист загина на Алпите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Германски алпинист загина на Алпите   Германски алпинист загина на Алпите I_icon_minitimeСре Aвг 06, 2008 11:21 pm

Бог да го прости нека му е лека земјата SadSad
Вратете се на почетокот Go down
 
Германски алпинист загина на Алпите
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ЕвропаФорум-
Отиди до: