ЕвропаФорум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЕвропаФорум

Форум наменет за забава и дружење!
 
PortalHomeGalleryБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Кокошка од Куба снела најголемо јајце во светот

Go down 
АвторПорака
ExpLoRer
Администратор
Администратор
ExpLoRer

Број на мислења : 1469
Локација : Psy Skopje
Земја : Кокошка од Куба снела најголемо јајце во светот Flagmacedoniale6
Репутација : 1
Поени : 4859

Кокошка од Куба снела најголемо јајце во светот Empty
ПишувањеПредмет: Кокошка од Куба снела најголемо јајце во светот   Кокошка од Куба снела најголемо јајце во светот I_icon_minitimeСре Aвг 06, 2008 11:21 pm

Една кокошка од Куба го срушила светскиот рекорд во најголемo
кокошкино јајце, пренесуваат агенциите. Јајцето, со тежина од 180
грама, ќе влезе во Гинисовата книга на рекорди доколку овој “подвиг“
биде официјално потврден.
Во тој случај, ќе биде потиснат претходниот “носител на титулата“,
јајце тешко 170 грама кое го снела една кокошка од Канарските острови.
Членовите на семејството Мартнес – Гера, се поносни сопственици на
кокошката која го снела јајцето надвор од сите норми, пренесуваат
медиумите за овој невообичаен и редок случај за “целиот свет да дознае
за него“.
Вратете се на почетокот Go down
ExpLoRer
Администратор
Администратор
ExpLoRer

Број на мислења : 1469
Локација : Psy Skopje
Земја : Кокошка од Куба снела најголемо јајце во светот Flagmacedoniale6
Репутација : 1
Поени : 4859

Кокошка од Куба снела најголемо јајце во светот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кокошка од Куба снела најголемо јајце во светот   Кокошка од Куба снела најголемо јајце во светот I_icon_minitimeСре Aвг 06, 2008 11:22 pm

Кокошка од Куба снела најголемо јајце во светот Jajce_najgolemo

Јајцето е како една дланка
Вратете се на почетокот Go down
 
Кокошка од Куба снела најголемо јајце во светот
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ЕвропаФорум-
Отиди до: