ЕвропаФорум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЕвропаФорум

Форум наменет за забава и дружење!
 
PortalHomeGalleryБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Тану избркана од ОИ

Go down 
АвторПорака
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Број на мислења : 2333
Години : 28
Локација : Гевгелија
Земја : Македонија
Репутација : 0
Поени : 4864

Тану избркана од ОИ Empty
ПишувањеПредмет: Тану избркана од ОИ   Тану избркана од ОИ I_icon_minitimeПон Aвг 11, 2008 2:29 am

Екатерина Тану вратена во Грција...

Екатерина Тану и нејзиниот колега Костас Кентерис и двајцата
репрезентативци на Грција во атлетика кои беа вмешани во најголемиот
допинг скандал во Атлетиката пред 4 госдини на ОИ во Атина повторно
вмешани во процесот за банирање од ОИ но сега во Пекинг и тоа само за
Екатерина Тану.

Тану која пред почетокот на ОИ доби дозвола да настапува на ОИ во
Пекинг од страна на Грчката Олимписка комисија, сепак по пристигањето
во Пекинг тоа не се оствари поради одлуката на Светкската Олимписка
комисија повторно да биде банирана од ОИ поради своите постапки со
допингот пред неколку години и сомнежот дека може повторно да ја
повтори истата грешка.

"Тоа е апсурдно комисијата сака едноставно да ме спречи да не освојам
медал за мојата земја а не дека би се обидела повторно со допинг"
изјави Тану за новиснките агенции.
Вратете се на почетокот Go down
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Број на мислења : 2333
Години : 28
Локација : Гевгелија
Земја : Македонија
Репутација : 0
Поени : 4864

Тану избркана од ОИ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тану избркана од ОИ   Тану избркана од ОИ I_icon_minitimeПон Aвг 11, 2008 2:29 am

Така им треба на Грците браво!

smesko fucken
Вратете се на почетокот Go down
Miljan
Администратор
Администратор
Miljan

Број на мислења : 2459
Локација : Psy Earth
Земја : Тану избркана од ОИ Flagmacedoniale6
Репутација : 1
Поени : 4693

Тану избркана од ОИ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тану избркана од ОИ   Тану избркана од ОИ I_icon_minitimeПон Aвг 11, 2008 3:33 am

smesko smesko smesko smesko smesko smesko smesko smesko smesko smesko smesko smesko smesko smesko smesko smesko smesko smesko smesko smesko smesko smesko smesko smesko smesko smesko smesko smesko smesko smesko smesko smesko smesko smesko smesko smesko
Вратете се на почетокот Go down
It's_A_GiRL
Форум Зависник
Форум Зависник
It's_A_GiRL

Број на мислења : 302
Години : 32
Локација : Somewhere with my boyfriend
Земја : Тану избркана од ОИ Flagmacedoniale6
Репутација : 1
Поени : 4507

Тану избркана од ОИ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тану избркана од ОИ   Тану избркана од ОИ I_icon_minitimeВто Aвг 12, 2008 3:22 am

Гледа господ гледа се Smile
Вратете се на почетокот Go down
ExpLoRer
Администратор
Администратор
ExpLoRer

Број на мислења : 1469
Локација : Psy Skopje
Земја : Тану избркана од ОИ Flagmacedoniale6
Репутација : 1
Поени : 4859

Тану избркана од ОИ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тану избркана од ОИ   Тану избркана од ОИ I_icon_minitimeВто Aвг 12, 2008 3:32 am

И да не се врати повеке
Вратете се на почетокот Go down
simpaticen
Модератор
Модератор
simpaticen

Број на мислења : 693
Години : 29
Локација : Dracevo
Земја : Тану избркана од ОИ Flagmacedoniale6
Репутација : 0
Поени : 4858

Тану избркана од ОИ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тану избркана од ОИ   Тану избркана од ОИ I_icon_minitimeВто Aвг 12, 2008 3:52 am

Така им треба Грчко племе!

_________________
Тану избркана од ОИ Weed10bv3
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Тану избркана од ОИ Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тану избркана од ОИ   Тану избркана од ОИ I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Тану избркана од ОИ
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ЕвропаФорум-
Отиди до: