ЕвропаФорум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЕвропаФорум

Форум наменет за забава и дружење!
 
PortalHomeGalleryБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО?

Go down 
АвторПорака
maja22Sk
VIP
VIP
maja22Sk

Број на мислења : 726
Локација : Capital City Of Macedonia
Земја : Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО? Flagmacedoniale6
Репутација : 0
Поени : 4856

Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО? Empty
ПишувањеПредмет: Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО?   Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО? I_icon_minitimeВто Фед 26, 2008 1:57 am

Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО?

Овде во Минхен се добива впечаток дека половина Европа и цела Америка работат на приближување на ставовите меѓу двете земји.

По серијата средби македонските претставници немаат јасна слика, велат, ништо не е исклучено.

„Точно е дека на сите средби, не само со нашите американски пријатели, туку и со премиерот Ердоган и со министерот Штајнмаер имавме прилика да ја слушнеме нивната загриженост околу грчките позиции, а тоа е дека постои закана дека ќе биде употребено правото на вето“, изјави Бранко Црвенковски, претседател на Македонија.

„Следните три-четири недели ќе бидат клучни и се надевам дека на крајот ќе дојдеме во ситуација да имаме и резултат за Македонија, а тоа значи да го сочуваме нашето уставно име, од една страна и да ја добиеме поканата за НАТО. За тоа работиме, на тоа сме посветени во овој период, меѓутоа сите опции се отворени, бидејќи дел од работите не зависат од нас“, додаде претседателот Црвенковски.

„Беше сугерирано дека очекуваат, во овој процес што иде веќе 15-тина години во рамките на ОН, да покажеме дополнителна конструктивност. Се очекува, не го знаеме предлогот меѓутоа го очекуваме наредната недела новиот предлог на Нимиц и да седнеме да поразговараме со нашите пријатели и со грците“, рече Лазар Еленовски, министер за одбрана на Македонија.

Европа потврдува, се работи на решение за постигнување на договор.

„Сите работи треба да бидат многу појасни во почетокот на март“, вели Хавиер Солана, висок претставник за безбедносна на ЕУ.

Сега е најважно прашањето, каков предлог ќе донесе Нимиц? Досега имаше два, едниот беше прифатлив за Македонија, другиот беше прифатлив за Грција.

Инсистирањето, пак, на полис-мејкерите за влез на Македонија во НАТО е рефлексија на финалето во кое влегува решавањето на косовското прашање.

Кое е вашето мислење?
Вратете се на почетокот Go down
maja22Sk
VIP
VIP
maja22Sk

Број на мислења : 726
Локација : Capital City Of Macedonia
Земја : Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО? Flagmacedoniale6
Репутација : 0
Поени : 4856

Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО?   Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО? I_icon_minitimeВто Фед 26, 2008 1:58 am

ma da im ebam mater na grcite jas Smile (se izvinuvam Razz )
Вратете се на почетокот Go down
simpaticen
Модератор
Модератор
simpaticen

Број на мислења : 693
Години : 29
Локација : Dracevo
Земја : Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО? Flagmacedoniale6
Репутација : 0
Поени : 4858

Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО?   Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО? I_icon_minitimeВто Фед 26, 2008 12:32 pm

Со грците нема разбирачка
Вратете се на почетокот Go down
Miljan
Администратор
Администратор
Miljan

Број на мислења : 2459
Локација : Psy Earth
Земја : Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО? Flagmacedoniale6
Репутација : 1
Поени : 4693

Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО? Empty
ПишувањеПредмет: Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО?   Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО? I_icon_minitimeВто Фед 26, 2008 9:24 pm

Uaaaaaaaaaa Grciiiiiiiiiiiiiiiiiii groupw groupw
Вратете се на почетокот Go down
ELektron|C
Администратор
Администратор
ELektron|C

Број на мислења : 1429
Години : 31
Локација : Psy MaCeDoNiA
Работа/Хоби : TRANCE
Земја : Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО? Flagmacedoniale6
Репутација : 0
Поени : 4741

Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО?   Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО? I_icon_minitimeНед Мар 02, 2008 12:28 am

Gi Mrazaaammmmmmm Grciteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :@:@:@:@
Вратете се на почетокот Go down
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Број на мислења : 2333
Години : 28
Локација : Гевгелија
Земја : Македонија
Репутација : 0
Поени : 4864

Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО?   Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО? I_icon_minitimeВто Мар 04, 2008 2:49 am

не се нервирај само Електроник Very Happy Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
mala_SK
Прав Форумџија
Прав Форумџија
mala_SK

Број на мислења : 114
Години : 32
Локација : Skopje
Работа/Хоби : Tenis
Земја : Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО? Flagmacedoniale6
Репутација : 0
Поени : 4858

Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО?   Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО? I_icon_minitimeЧет Мар 20, 2008 7:29 pm

miljan_jan напиша:
Uaaaaaaaaaa Grciiiiiiiiiiiiiiiiiii groupw groupw

Uaa grcite a na slikata naviva za niv kade go ima toa Smile
Вратете се на почетокот Go down
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Број на мислења : 2333
Години : 28
Локација : Гевгелија
Земја : Македонија
Репутација : 0
Поени : 4864

Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО?   Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО? I_icon_minitimeЧет Мар 20, 2008 7:49 pm

mala_SK напиша:
miljan_jan напиша:
Uaaaaaaaaaa Grciiiiiiiiiiiiiiiiiii groupw groupw

Uaa grcite a na slikata naviva za niv kade go ima toa Smile


epppp epppp epppp epppp epppp
Вратете се на почетокот Go down
simpaticen
Модератор
Модератор
simpaticen

Број на мислења : 693
Години : 29
Локација : Dracevo
Земја : Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО? Flagmacedoniale6
Репутација : 0
Поени : 4858

Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО?   Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО? I_icon_minitimeЧет Мар 20, 2008 11:30 pm

ЦЦцц леле оваа беше јака dhhhh dhhhh osama
Вратете се на почетокот Go down
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Број на мислења : 2333
Години : 28
Локација : Гевгелија
Земја : Македонија
Репутација : 0
Поени : 4864

Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО?   Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО? I_icon_minitimeСаб Апр 05, 2008 3:02 am

i na krajot Grcite go blokiraa vlezot na Makedonija voo NATO banghead
Вратете се на почетокот Go down
Miljan
Администратор
Администратор
Miljan

Број на мислења : 2459
Локација : Psy Earth
Земја : Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО? Flagmacedoniale6
Репутација : 1
Поени : 4693

Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО?   Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО? I_icon_minitimeСаб Апр 05, 2008 3:32 pm

Admin напиша:
i na krajot Grcite go blokiraa vlezot na Makedonija voo NATO banghead
Da i e..m Ma..r na GRcite fucken fucken fucken fucken
Вратете се на почетокот Go down
ELektron|C
Администратор
Администратор
ELektron|C

Број на мислења : 1429
Години : 31
Локација : Psy MaCeDoNiA
Работа/Хоби : TRANCE
Земја : Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО? Flagmacedoniale6
Репутација : 0
Поени : 4741

Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО?   Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО? I_icon_minitimeПон Апр 07, 2008 9:10 pm

I sto koa go blokiraa... so mislat ? nema koj da ne stiti pa ke se predademe ? ... gahha.. pa eve go SAD !!! .... luge nikogas porano tolku ne sme bile blisku so SAD>...SmileSmile nie sme veke vo NATO Smile
Вратете се на почетокот Go down
-PoWeR-
Форум Зависник
Форум Зависник
-PoWeR-

Број на мислења : 159
Години : 33
Локација : London
Работа/Хоби : Computer Games
Земја : Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО? Flagmacedoniale6
Репутација : 0
Поени : 4775

Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО?   Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО? I_icon_minitimeПон Апр 21, 2008 11:10 am

Ништо не правиме Грците ни се вечен кошмар Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.google.com
^AlMiR^
Почетник
Почетник
^AlMiR^

Број на мислења : 43
Локација : Veles
Земја : Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО? Flagmacedoniale6
Репутација : 0
Поени : 4856

Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО?   Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО? I_icon_minitimeВто Jул 22, 2008 9:39 am

ELektron|C напиша:
I sto koa go blokiraa... so mislat ? nema koj da ne stiti pa ke se predademe ? ... gahha.. pa eve go SAD !!! .... luge nikogas porano tolku ne sme bile blisku so SAD>...SmileSmile nie sme veke vo NATO Smile

Не трескајте такви глупости веќе во нато ќе влеземе после 10 години ако не и поише
Вратете се на почетокот Go down
It's_A_BoY
Форум Зависник
Форум Зависник
It's_A_BoY

Број на мислења : 157
Години : 35
Локација : Somewhere with my girlfriend
Земја : Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО? Flagmacedoniale6
Репутација : 0
Поени : 4506

Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО?   Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО? I_icon_minitimeСре Aвг 06, 2008 11:04 pm

Мислам дека треба да ја заклучите темава!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО?   Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО? I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Ќе го блокира ли Грција влезот на Македонија во НАТО?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ЕвропаФорум-
Отиди до: